С наградата „мениджър на 2018 година“ беше отличен изпълнителният директор на мобилния оператор А1 - Александър Димитров. Той получи приза лично от президента на България Румен Радев с посланието, че именно бизнесът, който работи на светло трябва да получава високи оценки.
Тази година специални награди в едноименния конкурс бяха раздадени още в категориите - мисия в полза на обществото, инициативи за развитие на регионите и избор на зрителите.
Конкурсът се провежда за 11-и път и до финал се допускат само 10 ръководители на компании, които работят активно в България. Те трябва да преминат през 3 кръга на съревнование, преди да бъде определен победителят.
Румен Радев, президент на България: Бъдещето принадлежи на онези ръководители, които успеят да съчетаят науката за мениджмънта с изкуството на лидерството. Държавата е длъжник на българския бизнес по отношение на правила, предсказуемост, законност, но нека ви напомня, че и българският бизнес е длъжник на нашите граждани по отношение на заплащане.