ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Разградската болница остана без линейки

БНТ2-Русе от БНТ2-Русе Даниела Василева
Всичко от автора
A+ A-
Чете се за: 00:53 мин.
У нас

Разградската болница остана без линейки. Преди 2 години едната е продадена, а другата е отдадена под наем. Доставен е модерен рентген, но не се използва, защото не е изплатен. Ръководството ще настоява за проверка на всички сделки, сключени от предишния директор на болницата.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      През 2015 година бившият директор на разградската болница - д-р Марин Керчев, е отдал под наем единствената линейка, с която болницата разполага, след като преди това е продал другата, тъй като била много стара. Сегашният директор - д-р Гечо Жеков, който е на поста от 4 месеца, вече е водил разговори с транспортната фирма договорът да бъде развален.

      Д-р Гечо Жеков – Изпълнителен директор на МБАЛ "Св. Иван Рилски": "Нашата линейка ние сме я дали под наем за 100 лева, като ние си плащаме амортизациите, нали, нещо ако стане. Ние плащаме 15 лева на курс. Сама разчитате, че е неизгодна сделката."

      От ръководството на болницата смятат да се обърнат и към Министерството на здравеопазването, за да им помогне да получат и още една линейка, за да могат при необходимост спокойно да транспортират пациенти до други лечебни завадения.

      В момента в разградската болница се опитват да разрешат и друг казус – как да пуснат да работи новия рентген, който все още не е изплатен. По договор цената му била 400 хиляди, 200 от тях били осигурени от здравното министерство, но за останалите не е ясно как ще се набавят.

      Д-р Гечо Жеков – Изпълнителен директор на МБАЛ "Св. Иван Рилски": "На друго място чувам, че рентгенът е струвал 260 хиляди лева. А ние сме разписали за 400 хиляди. Тая разлика от 150 хиляди лева къде се явява сега. И пише, че работи. Нищо подобно. 200 хиляди висят."

      Не можахме да открием бившия директор на разградската болница - д-р Марин Керчев, да коментира обвиненията на сегашното ръководство за незгодните договори, сключени от него.

      Свързани статии:

      Линейка на разградската болница е отдадена под наем на таксиметрова фирма
      Линейка на разградската болница е отдадена под наем на таксиметрова фирма
      Линейка на разградската болница е отдадена под наем на таксиметрова...
      Чете се за: 00:30 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?