Това обяви зам.кметът на града Дончо Барбалов. По думите му, увеличените приходи ще помогнат на София да инвестира повече пари в инфраструктура. Ще бъдат използвани и повече средства от европейските програми.
Дончо Барбалов, зам. -кмет на София: Не се предвижда увеличение на данъците, за поредна година не предлагаме такова нещо, за поредна година не го предлагаме, но очакваме с 30 млн. да се увеличат приходите на общината. За 2018 г. сме предложили рекорден бюджет от 1,549 млрд. лева. За първи път имаме толкова голям бюджет. Това, което е много важно за мен, е, че за поредна година имаме увеличение в приходите, все повече дейности можем да финансираме с дейности, като общината генерира голяма част със собствени приходи.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"