Четири години, след като панел от фасадата на 90-о училище в квартал "Люлин" падна, сградата ще бъде напълно реновирана. Това стана ясно, след като Столичният общински съвет реши да дофинансира проекта.
След земетресението през 2012-а година, 90-о училище е временно затворено заради падането на панел от южната му фасада. За да могат 530-те ученици да посещават занятия е направено конструктивно укрепване, но санирането е финалният етап от ремонта на сградата.
Емилия Иванова - директор на 90-о СОУ "Генерал Хосе Де Сан Мартин": "Училището е построено 1976-а, а сега ще празнуваме 40 години през октомври. Много се радвам, че съвпада със санирането на сградата."
85% от финансирането на проекта за енергийна ефективност е поет европейски програми, а останалите 15% ще бъдат осигурени от Столичната община.
Милко Младенов - кмет на район ”Люлин”: "Хидроизолации, топлоизолации и смяна на дограми - това ще доведе до редукции и икономии в порядъка на 60% от комуналните разходи към експлоатационните дружества."
Със спестените режийни разходи ръководството на училището смята да оборудва още класни стаи. Ремонтът на 90-о училище ще започне в началото на лятото, а районна администрация работи по включване на още училища в програмите за енергийна ефективност.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите