Рисунки на ученици от Художествената гимназия в София ще красят фоайето пред кабинета на главния прокурор Сотир Цацаров в Съдебната палата до 15 януари. Изложбата се организира за четвърти път.
Учениците сами представиха творбите си пред гостите на събитието. Академик Светлин Русев не скри изненадата си от отношението на главния прокурор към младите художници и картини им.
академмик Светлин Русев: Това, което видях тук, първо като отношение на прокуратурата, на главния прокурор, което видях като реализация на художествената гимназия Илия Петров е една от големите изненади, които без никакви уговорки мога да кажа.
Светлин Русев каза още, че сред рисунките на младите художници има творби достойни за самостоятелна сериозна изложба. Гости на събитието бяха правосъдният министър Цецка Цачева, както и ръководителите на няколко национални медии. От тяхно име генералния директор на БНТ поздрави учениците.
Константин Каменаров - генерален директор на БНТ: Бъдете, моля Ви, добри хора, защото всяка една добрина води след себе си множество други добрини и вярвайте в това нещо. Второто нещо, което ще Ви кажа, е - да ви помоля, бъдете смели и питайте за всичко, защото тогава ще ви се отговори и ще дойде един ден, в който това ще произведе от вас умни хора, които от своя страна ще бъдат питани и ще трябва да отговарят.
Картините са предимно акварелни, но има и графики и пластики. Творбите могат да бъдат закупени.
Продадоха на търг знамето на СССР, занесено от астронавта Бъз Олдрин на Луната
Очакваната средна продължителност на трудовия живот в България е най-ниската в Европейския съюз
С 300 златисти стуетки на Моцарт в Залцбург отбелязват 270 години от раждането на гениалния музикант
Изложба съживява жителите на римски град чрез реконструкции на лицата им (СНИМКИ)
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове