Президентът Румен Радев ще реши в обозрим срок за прегласуването на кандидатурата на Иван Гешев за главен прокурор. Държавният глава посочи, че не приема ултиматум от никого.
Президентът Румен Радев каза, че няма умишлено да бави отговора на въпроса, дали ще подпише указа за назначаването на Иван Гешев за главен прокурор.
Румен Радев, президент на Република България: Ултиматуми не приемам от никого. Ще реша в обозрим срок. Виждате, че аз не съм човек, който протака и използва различни машинации. Отговорът на всички ваши въпроси е в конституцията, четете я внимателно и там ще си отговорите.
Относно повторното решение на ВСС за избор на нов главен прокурор президентът посочи.
Румен Радев, президент на Република България: И аз се обърнах към ВСС също с настояване, което те не изпълниха по най-добрия начин.
На въпрос ще сезира ли Конституционния съд за тълкуване на този казус, Радев заяви:
Румен Радев, президент на Република България: Четете Конституцията, там са всички варианти, там е отговора на вашия въпрос.
И отново увери, че ще се произнесе в обозрим срок.
Президентът Илияна Йотова на посещение в Бачковския манастир: 633 години от падането на Търново под османска власт
Илияна Йотова към българите от РСМ: Няма да ви предадем, няма да се отречем от вас!
Димитър Стоянов: Вчера американските самолети напуснаха авиобаза „Безмер“
Пожар гори в труднодостъпна местност между гоцеделчевските села Балдево и Скреботно