В ход е националната кампания за насърчаване на донорството - Да! За живот! Ако в началото на кампанията информирахме, че намаляват българите, които са готови бъдат донори, то сега се увеличава интересът към картите, които се попълват за съгласие за донорство.Какво означава това и повече ли се говори по темата в семействата? Вижте разговора в студиото на Сутрешния блок с проф. Емил Паскалев, началник на клиника по нефрология и трансплантация в Александровска болница.
С наличните карти, дори без да имат юридическа значимост се повиши интересът на хората към проблема и това няма как да не се забележи, каза проф. Паскалев.
По думите му хората не са достатъчно информирани за донорството и тази информираност трябва да бъде постоянна, а не да продължи само по време на кампания.
Трябва да залегне като обучение на дадена възраст, учениците да го знаят и да разбират. Трябва да има информираност и яснота, каза още проф. Паскалев.
Вижте целия разговор във видеото
От "Спаси София" настояват за законови промени за ограничаване на употребата на дрога, алкохол и вейпове сред младежите
През последните години случаите на удавяне у нас са под 100, над 2400 души са спасени през 2025 г.
Доставиха експериментален препарат за лечение на хантавирус във Франция, Испания и Нидерландия
ВКС реши: Една от майките е допринесла за размяната на бебетата в болница "Шейново"
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки
Екстрадицията на Стоян Мавродиев - България изпраща документите до Сърбия до дни