Русия съобщи, че е възстановена връзката с първия анголски телекомуникационен спътник „АнгоСат“. Телеметричните данни показват, че всички системи на космическия апарат работят нормално, съобщи пресслужбата на ракетно-космическата корпорация „Енергия“, цитирана от ТАСС.
Връзката беше изгубена след изстрелването на спътника от космодрума Байконур на 26 декември.
Причината за проблема с анголския спътник - първия космически апарат на африканската страна, произведен в РКК „Енергия“ по поръчка на министерството на телекомуникациите на Ангола, вероятно е разреждане на акумулаторите на апарата, според източници от ракетно-космическия отрасъл, посочва ТАСС.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема