ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Граничен полицай е третата жертва на потопа в курортното...
Чете се за: 02:30 мин.
Втора жертва на потопа в Елените
Чете се за: 00:30 мин.
Един човек е загинал при наводнението в комплекс...
Чете се за: 06:55 мин.
Системата BG-ALERT е задействана за Витоша: Подходите за...
Чете се за: 01:22 мин.
Обявено е бедствено положение в Община Царево,...
Чете се за: 03:10 мин.

ЗАПАЗЕНИ

​С най-мащабния парад от години беше отбелязан 6 май в София

Чете се за: 00:39 мин.
У нас

С най-мащабния парад от години насам - с участието на всички видове войски и военна техника - беше отбелязан Денят на храбростта в София. Всичко за парада - вижте в прякото включване на Александър Марков.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Парадът започна в 9.00 часа тази сутрин с освещаване на бойните знамена и знамената светини на Българската армия. На парада присъстваха главният главнокомандващ на въоръжените сили Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Красимир Каракачанов, дипломатическият корпус, както и висши държавни мъже и жени.

В 10 часа на площад "Княз Александър Първи" президентът Радев прие почетния строй на представителните роти на видовете въоръжени сили. Десет минути по-късно парадът официално беше открит от вертолет "Ми-17" на Военновъздушните сили, носещ националния флаг. Той прелетя над площада с 80 км/ч на 100 метра височина. Последваха още 14 вертолета и самолета от българската щурмова военна авиация - вертолети Ми-24 и АS-532 AL Cougar, военно-транспортен самолет C-27J Spartan, учебните самолети L-39ZA и "Пилатус" РС9М и бойните самолети Су-25 и МиГ-29.

;

След самолетите последва сухопътната част - над 52 бронирани бойни машини на Сухопътни войски и на противовъздушната отбрана на страната. Танк Т-72, ракетните установки С-125 и С-200 С-300. Бронирани машини Commando seleсt и Guardian, които дълги години наред служиха на българските военни контингенти в Ирак и Афганистан. Артилерийски установки и много други.

Свързани статии:

Румен Радев: България е стожер на мира в нашия обременен с история регион
Румен Радев: България е стожер на мира в нашия обременен с история регион
България е стожер на мира в нашия обременен с история регион. Това...
Чете се за: 01:03 мин.
Над 1600 военни участваха във военния парад за Деня на храбростта
Над 1600 военни участваха във военния парад за Деня на храбростта
По повод на 140-та годишнина от създаването на Българската армия...
Чете се за: 00:58 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?