Неизвестни лица смятат да отсекат десетина редки дървета до стадиона във Варна – за това ни съобщи Ираида Барнова, която живее в района. Днес тя открила, че над 30-годишните средиземноморски борове са маркирани с червена боя. Веднага сигнализирала в Община Варна.
Оказва се, че там няма информация за подобна сеч. От дирекцията за контрол на обществения ред са обещали на Барнова да проверят случая. Дърветата се намират в частен имот, по информация на живеещите там тази година земята е продадена и там ще се строи хипермаркет. Те обаче настояват боровете да бъдат запазени, защото са стари и е рядкост да оцелеят при нашия климат.
До боровете има и липова горичка, която също ще стане жертва на строителството, опасяват се се хората в района.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите