Компаниите за финансови услуги в САЩ са отчели през февруари най-бързия растеж от октомври 2015 година, предаде Асошиейтед прес.
Институтът за управление на доставките, обединяващ мениджърите по доставките, съобщи, че неговият индекс за услугите е нараснал до 57,6 миналия месец спрямо 56,5 през февруари. Равнище над 50 означава растеж. Секторът на услугите се разраства за 86-и пореден месец. С по-бърз темп са се увеличили и производството, новите поръчки и назначенията.
Шестнайсет сектора отчитат растеж за февруари, начело с комуналните услуги. Единствено секторът на недвижимите имоти и информационните услуги са свили бизнеса си.
В сряда институтът съобщи, че американските заводи са се разраснали през февруари с най-бърз темп от над две години.
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Хазната е загубила близо 580 милиона лева от недекларирани горива през 2024 г
Оставката на правителството: Какво следва за Бюджет 2026 и за държавата?
Катер с генератор пристигна при танкера "Кайрос" за възстановяване на котвената система