За втори път тази година Пловдив е домакин на семинар за ролята на музеите като социални и образователни пространства. Срещата е част от програмата на "Пловдив – Европейска столица на културата 2019".
Специалисти от пловдивските музеи и културни институции ще се фокусират върху интерпретацията на музейни експонати и експозиции и диалога между музея и публиката. Ще се проведе и практически модул, посветен на изготвянето на образователни програми, които да ангажират, мотивират и изградят качествено преживяване в тези културни институции. Ще бъдат обсъдени и други теми като: как посетителят интерпретира и преживява видяното в музея, как да се стимулира изграждането у посетителите на интерес и на лични връзки с предметите в музея.
Семинарът продължава до 29 март.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си