Голяма сума пари и документи върнаха на собственика двама шестокласници от средно училище „Сава Доброплодни" в Шумен. Момчетата сами издирили собственика на портфейла.
След училище двамата братя решили да си купят сладолед, когато на оживена улица видели портмоне, паднало до автомобил.
Бойчо: "Не помня колко пари имаше, обаче имаше много пари, имаше лична карта и лични документи".
Живко: "Той предложи да звъннем на полицията, аз казах не, сигурно човекът е наблизо".
Когато го открили и се убедили, човекът е същия от снимката на личната карта, му предали портмонето.
Преди дни класът на Бойчо и на Живко получил училищния приз за доблест, а сега всички се гордеят с двамата братя.
Цветанка Александрова, класен ръководител: "Те толкова добросърдечно и честно са подходили. В момента, в който са им предложили възнаграждение, те са отказали".
Трогнат от доблестната постъпка на момчетата, собственикът на портфейл направил дарението на семейството им.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите