ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Ще съдят работодател за неизплатени заплати

bnt avatar logo от Автор: Надежда Сутрева, Оператор: Георги Христов
A+ A-
Чете се за: 00:48 мин.
У нас

Бивши работници в заведение в курорта Златни пясъци ще съдят работодателя си заради неизплатени заплати. Общата сума, които имат да получават, е 9500 лева. Някои от измамените не са получили и трудовите си книжки. Работниците били наети през октомври...

Ще съдят работодател за неизплатени заплати

Бивши работници в заведение в курорта Златни пясъци ще съдят работодателя си заради неизплатени заплати. Общата сума, които имат да получават, е 9500 лева. Някои от измамените не са получили и трудовите си книжки.

Работниците били наети през октомври миналата година. Някои от тях имали трудови договори за минимална заплата, други – само устна уговорка. Работодателят Иво Маринов обещал добри заплати, но на ръка.

"Около 5-6 души работиха половин месец без трудов договор, никакво заплащане не получиха. Оттам се направиха трудови договори на останалата част от персонала, пак така на 300 и 400 лв, обещаната заплата е друга", обясни Димитрина Методиева, бивш управител на бара.

"Работих месец там, а нищо не са ми платили досега", оплака се Джулия Георгиева, хостеса.

Работата в бара не потръгнала и работниците били освободени, без обаче да получат заплатите си.

"Не им връща трудовите книжки, не си вдига телефона. Лъже, че чака пари от Перу, от Америка, от Италия от Испания, от КТБ", добави Методиева.

Сред измамените е и Георги Ковачев, един от работниците ремонтирали бара.

"Свърших му работа всичко точно, даже и някои работи му ги направихме бонус и на това отгоре не ще да дава пари", каза той.

Направихме опит да се свържем с работодателя Иво Маринов. През целия ден обаче той не вдигна телефона си. Ощетените са наели адвокат и ще сезират прокуратурата и Инспекцията по труда, за да получат поне заплатите си по договор.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?