510 домакинства във Велинградското село Света Петка ще получат минерална вода, осигурена от водното дружество в курорта.
Причината е съмнения за завишени нива на уран във водата в селото, както и в още 4 населени места в родопската община - Грашево, Пашови, Мечо корито и Юндола. Поради липса на алтернативен източник за водоснабдяване там ВиК във Велинград ще осигурява по 2,5 литра на човек за ден. Експертите от РЗИ призоват хората в тези населени места да не използват водата за питейни нужди. Окончателните резултати от взетите проби от водата в селата на Велинград ще станат ясни в рамките на 20 дни. До тогава за хората ще бъде осигурявана вода ежедневно. Кметът на Велинград Костадин Коев увери, че опасност за гражданите на СПА столицата няма. В момента градът се захранва единствено от пречиствателната станция.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите