Инцидентът е от Черноморец, където собственик на парцел решил без разрешение да отсече дървото, за да не пречи на запланувания от него строеж.
За инцидента ни сигнализира Васил Жечев, който е възмутен от факта, че без разрешение и оценка от компетентните екослужби може безпрепятствено да се отсече дърво.
Васил Жечев: Има си компетентни органи в тази държава, закони. Това е четвъртото дърво, което г-н Габрилов реже. Тук имаше още три.
Васил Жечев е записал и част от сблъсъка си със Стефан Габрилов, в момента когато е почиствал на място стърготините.
Не успяхме да открием Стефан Габрилов. Разговаряхме обаче с дъщеря му, която потвърди, че семейството наистина възнамерява да строи.
Людмила: Собственикът е друг, не съм аз. Собственикът е брат ми. В момента го няма.
Васил Жечев обаче е твърдо решен да не остави случая без последствия.
Васил Жечев: Той хукна към мен и замахна с метла и лопата да ми нанесе удар, като каза: „Няма да снимаш, че като те прасна“. Това представлява заплаха аз живота и за здравето ми и на моето семейство и аз съм длъжен да реагирам.
Васил Жечев подаде жалба за физическа агресия в полицейското управление в Созопол и Районната прокуратура - Бургас. Отделно е сезирал за отрязаното дърво министерството на Околната среда и водите, Регионалната екоинспекция в Бургас, както и отдел „Екология“ към община Созопол, откъдето увериха, че ще придвижат сигнала незабавно.
България в капана на зимата, пътнически автобус остана блокиран с часове в Монтанско
Народният съд – 81-години по-късно: коментар на историка проф. Мартин Иванов
БНТ разяснява организацията на зрителския вот в националната селекция за "Евровизия 2026"
20 000 болни и ранени палестинци чакат да преминат през Рафа в Египет