Строежът на третия лъч на метрото се движи по график. Всички 12 станции на новата линия трябва да са готови до септември 2019 г, като се очаква тогава метрото да може обслужва още 50 хиляди пътници. Това стана ясно при проверка на изграждането на метростанцията при булевард "Патриарх Евтимий", в която се включиха кметът на София Йорданка Фандъкова, министър-председателят Бойко Борисов и министърът на транспорта Ивайло Московски.
В момента се строят осем станции от третата линия. Тече подготовката за изграждането на още 4 и се очаква строителството им да започне до края на този месец. Преди броени дни Европейската комисия отпусна нови 86,6 милиона евро за изграждането на четирите нови станции по отсечката от улица "Житница" до Околовръстното шосе през квартал "Овча купел".
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Заради забавен ремонт: Жители на бургаския квартал "Сарафово" излязоха на протест
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра