Струпване на автомобили се е образувало при сръбския пункт "Градина", съобщи говорителят на ГД "Гранична полиция" Лора Любенова.
"Не може да се твърди, че има огромни опашки на ГКПП "Калотина", защото по думите на колегите колите, които чакат на излизане от страната, са в рамките на пункта. Има обаче автомобили между българския пункт "Калотина" и сръбския "Градина". Причината е, че българските гранични полицаи работят на 9 гишета, а по тяхна информация, сръбските работят на 4. ГД "Гранична полиция" работи на пълен капацитет и няма коли извън рамките на българския пункт. Няма забавяне от българската страна“, обясни Лора Любенова.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата