Докладът с анализа на БАН за рентабилността на проекта АЕЦ "Белене" ще бъде внесен за обсъждане в Народното събрание. Това каза в "Денят започва" енергийният министър Теменужка Петкова. Според нея разчетите на учените трябва да се подложат на широко обсъждане и да се постигне консенсус по темата за бъдещето на проекта. Петкова обясни, че ако се стигне до строителството на втора атомна централа, държавата няма да инвестира допълнителни средства.
Теменужка Петкова - министър на енергетиката: Това, което БАН казва е, че най-лошият сценарий и най-негативното развитие по този въпрос е, ако не се прави нищо по това оборудване и по тази площадка, с която ние разполагаме. Това би било тотална загуба, защото както вече споменах до този момент са инвестирани над 3 милиарда лева. Така че ако ние не правим нищо - това означава, че всичко това, което е вложено като ресурс до този момент, би трябвало да бъде отразено в загуба.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите