ТЕЦ "Бобов дол" има три месеца да получи разрешителни за горене на отпадъци, стана ясно след срещата с премиера Борисов в Министерския съвет. Ако не го направят, ще спрат горенето, обяви министърът на околната среда и водите Емил Димитров.
Емил Димитров, министър на околната среда и водите: Не е установено нарушение на вредните емисии, превишаване, качихме хора на комина, помолих ги да бъдат сутринта, да не умре човек, като се качва през нощта, но към този момент има станции, които следят, мерят вредните емисии. Казал съм им тази мощност вчера да се ориентират към спиране, докато не получат разрешение, ще го получат официално, те са на друго мнение, ще се видим в съда. Със сигурност ще има принудителна административна мярка, тази мощност ще бъде спряна и докато не си приведат всичките инсталации в ред, не ги лицензират, не ги сертифицират и не получат съответното разрешително, няма да работят.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите