ТЕЦ "София Изток" спира работа от 8 до 19 май. В този период ще бъде спряна топлата вода в кварталите, обслужвани от ТЕЦ "София Изток", съобщават от "Топлофикация София".
В този период без топла вода остават кварталите - ж.к. "Дружба" 1 и 2, Промишлен район "Гара Искър", ж.к. "Младост" 1, 1А, 2, 3, 4, ж.к. "Дървеница", кв. "Мусагеница", кв. "Витоша", ж.к. "Студентски град", ж.к. "Изток", ж.к. "Изгрев", ж.к. "Дианабад", ж.к. "Лозенец", ж.к. "Гео Милев", кв. "Яворов", ж.к. "Подуене център", кв. "Редута", ж.к. "Слатина"; кв. "Цариградски комплекс", Академия МВР, ВТУ "Т. Каблешков"; местност "Къро"; кв. "Полигона", НРТЦ, ЗИТ, БАН - ХМС, резиденции.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра