Тримата заместник-председатели на Софийския градски съд (СГС) Даниела Борисова, Десислава Попколева и Албена Ботева са подали оставки. Това стана ясно след заседанието на съдийската колегия на Висшия съдебен съвет.
Оттеглянето им от постовете идва дни, след като новият председател на съда Алексей Трифонов встъпи в длъжност.
Оставките са депозирани във Висшия съдебен съвет (ВСС).
Съдийската колегия обаче отказа да ги разгледа на заседанието си. Съдебните кадровици решиха да отложат решението си, за да не се "обезкърви" съдът.
Попколева е и.д. шеф на СГС от над една година, почти веднага, след като Калоян Топалов подаде оставка през октомври 2017 г. Тя е ръководител на Гражданското отделение – въззивни състави. Даниела Борисова ръководи Наказателното отделение и разглежда искания по Закона за специалните разузнавателните средства. Албена Ботева е шеф на Гражданското отделение
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг