Тунелът "Витиня" остава затворен за движение и днес. Причината е извършването на краткосрочни ремонти за подобряване на състоянието на съоръжението и повишаване на безопасността му.
Трафикът е пренасочен по обходни маршрути. Движението се очаква да бъде възстановено утре вечер. "Витиня" е сред 14-те тунела, които се нуждаят от основен ремонт, показва проверката на Върховна административна прокуратура.
Основен ремонт е необходим и в останалите три тунела на магистрала "Хемус", както и в тунелите "Траянови врата" на магистрала "Тракия", "Голямо Бучино" на магистрала "Люлин" и още осем съоръжения от републиканската пътна мрежа.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите