Десетки балони с хелий разцъфтяха по пътното платно на варненската улица "Борис Игнатов" тази сутрин. Не като артистична инсталация, а в знак на протест - всеки балон отбеляза по една дупка в асфалта. С балоните очевидните пътни дефектни на улица "Борис...
Десетки балони с хелий разцъфтяха по пътното платно на варненската улица "Борис Игнатов" тази сутрин. Не като артистична инсталация, а в знак на протест - всеки балон отбеляза по една дупка в асфалта.
С балоните очевидните пътни дефектни на улица "Борис Игнатов" бяха ясно очертани. И тъй като те не са никак малко, мястото за няколко часа заприлича на площадка за детски рожден ден.
"Това го разбиват всичките коли от МОЛ-а, използват го като магистрала, като зареждат колите и направо го разбиха", коментира Стамен Станчев. "През краката ми ще минат шофьорите. И те не са виновни, ама и аз не съм виновен в края на краищата. Имало дупки."
Стамен Станчев живее на тази улица от дете. Вече 50 години от Общината не разрешават да се строи, тъй като имотите подлежат на отчуждаване. Междувременно, улицата си стои така - непокътната от машините за преасфалтиране.
"Писахме жалби, събирахме подписи до нашия кмет, до Общината и отговорът било "нямало пари", допълни Стамен Станчев.
С поставянето на балоните живеещите на улица "Борис Игнатов" се надяват да привлекат вниманието на институциите. Засега се радват само на медиен интерес.
"Чакаме и се молим, не само първоаприлска, минава покрай първоаприлската молбата на улицата ни", поясни Янка Атанасова. "Нямам просто какво да кажа."
По примера на инициаторите варненци вдигнаха на балони още няколко улици в града. С първоаприлската шега се опитаха да насочат вниманието на местната власт към необходимостта от ремонт и в малките улици, а не само в центъра.
"Хората са полудели просто": Дни преди Коледа голямото пазаруване е в разгара си
Коледно ретро пътешествие в София: От днес тръгва безплатният "Коледен автобус"
Турция вдига таксите за преминаване на търговски кораби през Босфора и Дарданелите