От следващата учебна година в Бургас отваря врати първото в страната професионално училище за програмисти и компютърни технологии. Това решение бе гласувано на последната сесия на местния парламент. Община Бургас вече е привлякла в борда на новото учебно заведение най-големите български компании, които работят в IT сектора.
Йорданка Ананиева - зам.кмет по култура и образование: "Две са професионалните направления, по които ще се обучават учениците. Едното е "програмно осигуряване", другото е "професионален програмист", като паралелките ще бъдат с интензивно изучаване на чужд език, което означава, че първата година ще имат 468 часа английски език, толкова, колкото имат и в Английската гимназия, което ще ги постави в благоприятно положение по отношение на явяването на изпити за сертификат по английски."
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг