В Копривщица ще се строи във и около града, но само до два етажа и с 50% зеленина. Това е разписано в проекта на Общия устройствен план на града, който трябва да бъде приет до една година.
Обсъждането на окончателния проект събра силен обществен интерес. Общинските съветници, които преди месец гласуваха спорно решение за статута на града, а по-късно го отмениха след натиск и днес изразиха мнение, че искат да се развие СПА туризъм в града, както и да бъдат построени високи хотели.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата