"Булгартрансгаз" ЕАД и обединение "Консорциум Аркад" подписаха в МС договора за изграждане на българската част от "Турски поток", който предвижда прокарване на тръбопровод от турско-българската до българо-сръбската граница.
На церемонията в Гранитната зала присъстваха министър-председателят на България Бойко Борисов, министърът на енергетиката Теменужка Петкова, министърът на промишлеността и търговията на Руската федерация Денис Мантуров, посланикът на Кралство Саудитска арабия Месфер Бин Абдулрах.
От страна на "Булгартрансгаз" договорът бе подписан от Любомир Кръстев, а за "Консорциум Аркад" - Хани Али Абдул Латиф Абдул Хали.
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)