При обявяването на проекта за газовия хъб „Балкан“ е било ясно, че негов източник ще бъде руска газ, като един от вариантите е бил това да става чрез „Турски поток“. Това заяви в студиото на „Още от деня“ депутатът от ГЕРБ Валентин Николов. Проектът е витален и шансовете да са осъществи са много големи, а печалбите за България биха били значителни, допълни депутатът от БСП Атанас Костадинов. Двамата депутати коментираха и развитието на проекта за изграждането на АЕЦ „Белене“.
Още при обявяването на газовия хъб „Балкан“, ставаше дума за руска газ и от тогава насам се водят преговори. Възможностите бяха два - газта да влиза през Варна или през чрез „Турски поток“. Това заяви депутатът от ГЕРБ Валентин Николов. Той допълни, че проектът е бил представен в Брюксел във връзка с газовия хъб „Балкан“. Николов изтъкна, че въпреки евентуалното развитие на проекта, България продължава да се стреми към диверсификация на енергийните източници.
;Тази информация е косвена на база пазарни тестове в държавите по трасето на газопровода. Това допълни депутатът от БСП Атанас Костадинов. Той допълни, че шансовете проектът да се осъществи са много високи, защото логичното трасе е през България. Геополитика има в големите енергийни проекти, добави той. По думите му, с този вариант на „Турски поток“ е възможно България да печели повече, отколкото би спечелила, ако се беше реализирал проектът „Южен поток“. По думите му, проектът за газов хъб е доказателство, че България не разчита само на добрите отношения между Путин и Ердоган