Общинският съвет в Стара Загора насрочи за 18 юни местен референдум за бъдещето на парк "Бедечка".
Старозагорци трябва да отговорят на въпроса дали са съгласни с пари от общинския бюджет да бъдат обезвъзмездени собственици на имоти, за да се изгради на тяхното място парк вместо жилищен квартал. Спорове породи територия от близо 300 дка, които бяха върнати на бивши собственици и техните наследници, върху които те искат да строят жилищни сгради.
Природозащитници настояват, че е от обществен интерес на мястото, което и в момента е зелена площ с много дървета, да бъде изградено продължение на парк "Бедечка". В момента на спорната територия има 2-годишен мораториум за ново строителство. За обезщетяването на собствениците общината трябва да плати почти 34 милиона лева. Два дни природозащитници протестираха пред сградата на Общината, като изградиха и палатков лагер с настояването да се запазят зелените площи в парк "Бедечка".
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?