Група природозащитници се събраха и пред сградата на Общината във Варна на протест срещу промените в плана за управление на национален парк Пирин. Те определиха като "вандалщина" промените от 28 декември 2017 г. и заявиха, че са разочаровани от липсата на интерес към общественото мнение от страна на родните политици.
Природозащитниците искат още да спре застрояването в Морската градина и крайбрежната алея в града. Те заявиха, че решението на общинския съвет във Варна, да се отхвърли петицията за провеждане на референдум по въпроса, не е окончателно. В прокуратурата е внесена жалба срещу резултатите от ГРАО и по-точно срещу методите, използвани за преброяване и идентифициране на реалните подписи в петицията. "Навсякъде, където има българи, там е Пирин и там милеят за него" заявиха организаторите, докато изреждаха имената на всички населени места в страната и чужбина, откъдето хора са се включили в протеста.
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата