Десетки варненци излязоха на протест тази вечер пред сградата на Общината. Причината за недоволството им е предвиденото строителство на високи сгради в центъра на града, унищожаването на зелената система и масовата сеч на дървета по варненските улици.
Протестиращите се обявиха още срещу липсата на диалог и на прозрачност при обществените обсъждания, касаещи важни за града проекти. Надоволните настояват и за запазване на автентичността на знакови сгради, паметници на културата, както и обществените пространства в града. Особено притеснителна за варненци е информацията за предстоящо застрояване на района около Фестивалния и конгресен център.
Кристалина Костова: "Буквално срещу нашия дом. Улицата е много тясна и това огромно тяло, вероятно хотел, изобщо е крайно неудачно по отношение на околните сгради, които са доста ниски и изведнъж едно такова 18-етажно тяло би било стоящо нелепо.”
Веселин Балкански:"Не знам дали са направени геоложки проучвания на терена, върху който ще се изгражда тази сграда, защото районът е свлачищен и през година две-три се прави ремонт на канализацията. Второ, при проекта, което е гледан на предварително четене в Община Варна, в комисията, отстоянието от нашата сграда не е спазено. ”
Валентин Янев: "Ако трябва ще се обръщаме към съда, тази работа лесно няма да стане.”
Варненци са категорични още, че ако се даде ход на строителството на високи сгради в центъра на града, те ще продължат с протестите.
Протест блокира Ришкия проход край Карнобат заради некачествен ремонт на пътя
Повече възможност за децата през лятната ваканция предлагат от Столичната община
Представителството на ЕК отбеляза 21 години от подписването на Договора за присъединяването на България към ЕС
Левски е на победа от шампионската титла след светкавичен обрат срещу ЦСКА във Вечното дерби