Компании от Великобритания, Австрия и Швеция предлагат свободни работни места в сферата на туризма за български младежи. Офертите бяха представени на Младежка трудова борса "Европейски ден на труда" във Варна. Заедно с чуждестранните работодатели се представиха и много български фирми. Стажантски и редовни работни места предлагаха компании от ИТ-сектора, застраховането, банки, инженерни компании и счетоводни къщи.
Имаше и оферти за продавач-консултанти и складови работници. Със свой щанд се представи Военното окръжие, което в момента търси 353 души до 28-годишна възраст за попълване на сухопътните войски.
За всички участници в трудовия пазар в България и Европа е важно да бъдат организирани срещи "лице в лице", които да помогнат на хората да намерят работа по специалността си, а на работодателите - персонал с търсените от тях знания и умения, каза при откриването на форума изпълнителният директор на Агенцията по заетостта Драгомир Николов. Той уточни, че младежката безработица у нас е 12 на сто и е по-ниска от средната за Европа. По думите му в бюрата по труда са записани 33 100 души до 29-годишна възраст.
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
АЕЦ "Козлодуй" работи по график и произвежда над една четвърт от тока в страната
Пламен Абровски: Осигуряват се 170 млн. евро по бюджета на Държавен фонд "Земеделие"
Невъзможно е да наблюдавам, а още по-малко да участвам в процеса по разрушаването на системата на РЗИ, заяви доц. Ангел Кунчев
Смъртоносни наводнения в Непал: Загинали са 95 души, близо 400 туристи са в неизвестност