Основен проблем сега са старите влакове, но работим в насока подобряване на условията за пътуване. Това заяви в студиото на "Денят започва" изпълнителният директор на "Български държавни железници" Владимир Владимиров. Той отчете, че от края на 2014 г. досега загубите в железниците са намалени със 17 млн. лв. и вече са 33 млн. лева.
470 млн. лева е общата задлъжнялост на дружеството. БДЖ сега е в "много по-добро здравословно състояние", отчете Владимиров. Според него ако концесията на летище София бъде реализирана, средствата от нея ще отидат за погасяване на дълговете, но от тези пари ще останат и за модернизирането на влаковете. В определени направления скоростите на движение ще се повишат.
;Работим в насока за създаването на билетопродаваща система, която трябва да заработи до септември, ще се повиши броят на точките, където се продават билети. Също до есента ще бъдат почистени основно - отвътре и отвън, всички налични влакове, които обслужват пътници.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите