Пътническият влак София - Горна Оряховица се запали снощи край гара Роман.
Екипажът забелязал, че от машинното отделение на локомотива излиза дим и незабавно евакуира над 300 пътници, пътували в композицията.
Животът на хората е бил вън от опасност, а за извозването им е осигурен друг локомотив от гара Мездра.
От БДЖ информират, че само два влака са закъснели заради инцидента - международният влак от Русе за София и бърз влак от София за Силистра.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите