Военномедицинска академия отбеляза Европейската седмица на донорството, като „Дървото на живота” в памет на донорите, намиращо се в централното фоайе на болницата, беше допълнено с имената на трима души, дали през 2018 г. шанс за втори живот на пациенти във ВМА. Целта на кампанията е насърчаване на обсъжданията и информираността на обществото относно донорството и трансплантацията на органи.
В приветствието си към всички присъстващи началникът на ВМА бригаден генерал професор д-р Венцислав Мутафчийски изказа съболезнования и огромната си благодарност на хората, които са загубили свои близки, но са дарили органите им и така са спомогнали за спасяването на много човешки животи. И увери, че ВМА и нейното ръководство стои твърдо зад програмата за трансплантация, която ще бъде не само продължена, но и надграждана.
На събитието присъстваха и част от трансплантираните във ВМА пациенти, които със сълзи на очи изразиха своята признателност към своите спасители.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души