Военно-ремонтният завод в Сопот плати авансово 270 хиляди лева данък и такса битови опадъци за следващата 2017-а година на Общината. Разплащанатео е част от сключеното тристранно споразумение между раководството на дружеството и общините Карлово и Сопот.
С изплатената сума са погасени част от задълженията към Регионалното депо за твърди битови отпадъци, на което Сопот не се е издължавал през последните пет години. Същевременно продължават назначенията във ВМЗ Сопот, като до края на годината ще бъдат наети още 400 работници и служители. В момента в заводите се обособяват и два кабинета за изнесено обучение, където преподаватели от Техническия университет в Пловдив ще помагат за допълнителна квалификация на работниците.
Дружеството вече е погасило предсрочно 5 милиона евро по отпусната преди 10 години кредитна линия.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?