Високи съдържания на нитрати и манган засякоха здравните инспектори във водата в две населени места в Плевенско. Те са взели 11 проби, като три от тях не са отговаряли на качеството на водата, предназначена за питейно-битови нужди.
Две проби в село Койнаре са показали стойност на нитратите повече от два пъти над допустимите - 50 мг/л. В село Лазарово пък пробата е била със завишено съдържание на манган – 182,20 мг/л при допустими 50 мг/л. Там водата не е отговаряла и на показателите за цвят и мътност. Взети са мерки за отстраняване на проблема, ще се извършва още проверки от Регионалната здравна инспекция. В региона няма селища с режим на водата.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг