Установено е завишено съдържание на колиформи в питейната вода на град Стрeлча и в още четири села в района, съобщава БНР. В питейната вода на село Смилец са открити и повишени количества на нитрати.
Причината за отклонението на микробиологичните показатели е недоброто поддържане на водопреносната мрежа. От Регионалната здравна инспекция в Пазарджик са предписали извършването на незабавни хигиенни мероприятия от страна на местното ВиК. Въпросът с нитратите все още не е изяснен, предстои взимането на нови проби.
Препоръчва се жителите на община Стрелча да не пият вода от чешмите до отстраняването на проблема.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите