20-ият военномедицински екип на България се завърна след 4-месечна мисия в Мали с отлична оценка за представянето си. Ротацията идва седмица, след като техни колеги заминаха, за да подсигурят Мисията на Европейския съюз за обучение на силите за сигурност на Мали.
За високи постижения в службата и изпълнение на служебните задължения в сложна обстановка, командващият Съвместното командване на силите генерал-лейтенант Любчо Тодоров връчи на медицинските специалисти награди от името на министъра на отбраната.
Българските лекари под пагон участват в различни хуманитарни и мироопазващи мисии зад граница повече от век, като винаги са получавали отлична оценка за представянето си.
Тревожна статистика: над 80% от хората с наднормено тегло са застрашени от диабет в Бургас
Прокуратурата в Бургас награди трима ученици, помогнали за залавянето на пиян шофьор
Почина проф. Александър Янчулев – първият демократично избран кмет на София