До четвъртък всички участъци от оградата на регистрационно-приемателния център в Харманли ще бъдат затворени и укрепени, съгласно указанията на министър-председателя Бойко Борисов след неговото посещение в петък. Това докладва на премиера областният управител на Хасково Станислав Дечев, който посети на място центъра в Харманли и проследи напредъка в строителство, съобщи пресслужбата на кабинета.
Изграждането и ремонтът включват изкопни работи, изливане на бетон и полагане на метални преградни пана, така че до четвъртък целият периметър от 2920 линейни метра да бъде обезопасен и укрепен. В момента там работят 35 строителни работници и монтажници, а повече от 300 са разпределени на три смени за изработването на металните пана. Първите от тях вече са доставени и се монтират на място.
Като част от обезопасяването на центъра своевременно са маркирани и премахнати дърветата в периметъра на оградата, а в момента се изготвя проект за цялостно ѝ осветление. Очаква се доставка на бодлива тел за обезопасяване на вече изградените участъци, включително и за стоманено-бетоновата ограда, разположена по главната улица на града. Станислав Дечев е потвърдил пред министър-председателя, че обстановката в центъра остава спокойна.
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
След задимяване заради пожар: Движението по АМ "Тракия" край Ямбол вече е възстановено
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни