Въвеждат в движение новите автобуси на София, които трябва да заменят старите коли на градския транспорт в районите "Нови Искър", "Кремиковци", "Връбница" и "Надежда".
60-те газови автобуса са от най-високия екологичен стандарт "Евро 6". Те са изцяло климатизирани, имат платформи за достъпност на майки с колички и хора с увреждания, камери за по-голяма безопасност на водачите, както и монитори за информация на пътниците. Те заменят досегашните 20-30 годишни дизелови автобуси, които обслужваха линиите в четирите района и представляваха сериозен замърсител на въздуха.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи