От полунощ България възстанови износа на ток.
Той беше временно спрян в началото на януари заради рекордно високото потребление на електрическа енергия в студеното време.
Вчера служебният министър на енергетиката Николай Павлов увери, че електроенергийната система на страната работи стабилно. Резервите от въглища във всички ТЕЦ-ове са възстановени след екстремно ниските температури през януари.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?