Четири стипендии по 250 лева месечно отпускат от Югозападното държавно предприятие в Благоевград по стипендиантска програма за студенти, които учат в Лесотехническия университет в София. Програмата предвижда и договор за работа в горското предприятие, когато студентите се дипломират успешно.
Стипендиите се отпускат за привличане на нови кадри и да се засили интересът на младите хора за работа в горската система като им се осигури финансова подкрепа за времето на следване и възможност за професионално развитие, уточняват от предприятието. Обучаващите, които ще получат финансовата помощ от предприятието, ще имат и възможност за летен стаж в структурите на горското предприятие. Приемът на документи започва от 9 май и продължава до края на юни.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра