За първи път софиянци и гости на столицата отпразнуваха Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост с празнична програма на открито. Химнът "Върви, народе възродени" беше изсвирен на цигулка от световноизвестния музикант Веско Ешкенази, а публиката пя заедно с него. Празничният концерт продължи с урок по народни танци с оркестър "Чинари", изпълнения на Биг бенда на БНР, Духовия оркестър към Столична община, вокална група "Радиодеца" и много други именити български музиканти, артисти, художници и творци.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите