Мачът между Левски Лукойл и Балкан беше прекратен заради размирици в зала "Универсиада" (видео)

мачът левски лукойл балкан беше прекратен заради размирици зала универсиада видео
19:47, 24.05.2018
Чете се за: 00:59 мин.
Български баскетбол

Втората среща от финалния плейоф в Националната баскетболна лига за мъже между Левски Лукойл и гостуващия Балкан (Ботевград) в столичната зала "Универсиада" беше прекратен 3:01 минути преди края при резултат 66:59 за домакините заради инциденти на трибуните.

Двубоят започна равностойно и дълго време нито един от двата състава не успяваше да направи съществена разлика. Във втората четвърт напрежението и нервните отигравания на баскетболистите доведоха до доста грешки и ниска резултатност, но все пак с по-концентрирани действия Левски Лукойл успя да стигне до преднина от 37:27 малко преди почивката.

25 секунди преди края на първото полувреме мачът беше прекъснат, след като от Балкан се оплакаха, че от агитката на домакините, разположена зад пейката на ботевградчани, са започнали да хвърлят предмети по тях и да ги плюят.

Президентът на гостите Михаил Михайлов дори слезе на полето и заплаши, че ще извади отбора, но все пак след около пет минути редът в залата беше възстановен след намесата на наставника на столичани Константин Папазов.

В началото на третата четвърт "сините" дръпнаха с 48:34, след което успяваха да поддържат преднина от десетина точки.

Гостите започнаха по-агресивно последната четвърт и пет минути и половина преди сирената те успяха да намалят до 56:62.

3:01 минути преди края при 66:59 се стигна до ново прекъсване на двубоя след размяна на предмети между феновете на Левски Лукойл и играчите на Балкан, като само намесата на охраната и на полицията предотврати по-сериозен инцидент. Баскетболистите на двата отбора се прибраха в съблекалнята, а мачът трябваше да бъде доигран, след като залата се опразни от зрители.

Феновете на Балкан обаче отказаха да напуснат залата и час след прекъсването на двубоя, както е по правилник, мачът беше прекратен, като оставащото време до края ще бъде доиграно утре.

Чете се за: 00:45 мин.
Баскония завърши извън плейофите на Лига Ендеса за първи път от сезон 1994/1995 г.
Чете се за: 01:57 мин.
Балкан и ЦСКА ще спорят за титлата в баскетболното първенство при юношите до 17 години
20:45, 11.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Трети пореден финал за Рилски спортист в баскетболното първенство при девойките до 19 години
19:19, 11.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.