Криминалната комедия „Ножица-трепач” е новото заглавие в репертоара на Драматичния театър „Никола Вапцаров” в Благоевград. Това е една от най-поставяните пиеси на световните сцени и с голям зрителски интерес. За първи път благоевградската публика ще види този спектакъл, който е създаден по метода на интерактивното представление.
В представлението „Ножица-трепач“ публиката не е просто зрител, а има уникалния шанс да бъде сценарист и режисьор на това, което предстои да се случи на сцената. В Благоевград постановчик на спeктакъла „Ножица-трепач“ е директорът на театъра Александър Галперин.
Александър Галперин, директор на Драматичен театър „Никола Вапцаров“:
„Това е един нов жанр, с много малко представления, които си позволяват такава сценична конструкция. Тоест две трети от спектакъла да се играе в контакт със залата, и зрителите да бъдат не просто неми свидетели, а да имат възможност и да коментират, и да задават въпроси, и да се качат на сцена дори, да изиграят някой епизод.“
Динамичното представление, което е с криминален сюжет, нито веднъж не се повтаря, защото всеки път действието взима различен обрат. Това е и голямото предизвикателство не само за публиката, но и за актьорите в пиесата.
Симеон Тодоров:
„Може да се очаква всичко от салона, от думите и репликите, които ще дойдат от там. И това е всъщност най-интересното в цялата пиеса. Така че сме готови да ги посрещнем.“
Премиерата на постановката "Ножица - трепач" на благоевградска сцена е на 15-и февруари.