Замъкът "Влюбен във вятъра" в село Равадиново до Созопол ще получи награда от организацията "Най-добрите европейски дестинации".
Министърът на туризма Николина Ангелкова ще присъства утре в Созопол на церемонията по връчване на отличието от организацията European Best Destinations /"Най-добрите европейски дестинации"/ на замъка в село Равадиново - съобщиха от пресцентъра на Министерството на туризма.
Българската атракция е на четвърто място в класацията за най-красивите замъци в Европа и изпреварва конкуренти като замъка Уиндзор в Англия (11-о място), Шато Шамбор във Франция (осмо място), замъка Лихтенщайн в Австрия (16-о място) и др. Церемонията ще започне в 19.30 часа в амфитеатъра на стария град в Созопол.
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Столичният булевард „Цар Освободител“ става пешеходен в уикендите през август
Тържествено честване по повод 189 години от рождението Васил Левски се проведе в НИМ
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач