Тази нощ в Гълъбово е регистрирано ново замърсяване на въздуха със серен диоксид, съобщават от РИОСВ - Стара Загора. Между 21,00 и 23,00 часа нивата на вредния газ са надхвърляли 2,5 пъти допустимата норма.
Източник на обгазяването са четирите централи в енергийния комплекс „Марица Изток“, на които екоинспекцията веднага е дала предписания за намаляване на производствените мощности. След спешната реакция още в полунощ нивата на серен диоксид в района са се нормализирали, заради което на „Марица Изток” няма да бъде налагана санкция, уточниха от Инспекцията по околна среда.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра