В Пловдив първокласниците вече могат да кандидатстват за прием в общинско училище по електронен път. Това се случва за първи път в града и в момента протичат тестови проверки на електронната система. Предстои в близките дни обучение на училищните екипи, които ще осъществяват работата със системата.
Ще бъде въведена подробна информация за всяко училище и свободните места за първо класиране. Родителите обаче вече могат да подават документите електронно. На адрес priem.plovdiv.bg те могат да се регистрират и да представят заявления за участие в първото класиране на своите деца.
Срокът за подаване на документи е до 31 май. Второ и трето класиране са съответно на 20 юни и 4 юли.
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души