Започна издигането на инсталацията „Бронзовата къща“ на площад „Александър I“. Утре кметът на София Йорданка Фандъкова ще се срещне с президента на Австрия Александър Ван дер Белен, за да видят творбата.
Проектът се реализира по инициатива на посолството на Република Австрия, по повод предстоящото ѝ Европредседателство. Творбата е вдъхновена от Хрельовата кула в Рилския манастир.
С тази арт-инсталация Столична община поставя символично начало на своя проект за превръщането на пространството в галерия за съвременно изкуство.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите